Giriş    Kayıt
  • Yazar
    Mesaj

Yılan Hikayesi

Mesajgönderen DRiftustasi » 15 Kas 2012, 01:18

ResimResim

Yılan Hikayesi, Mehmet Ali Alabora (Komiser Memoli) ve Meltem Cumbul (Zeyno)'un başrolünü paylaştığı 1999-2002 arasında gösterilmiş televizyon dizisidir.


Dizide köyden kaçan Zeyno'nun Memoli ile karşılaşıp birlikte yaşadığı maceralar anlatılmaktadır. Meltem Cumbul diziden 2001 yılnda ayrılmıştır. Onun yerine Memoli´nin görev arkadaşı olarak Katerina Moutsatsos diziye katılmıştır. Reyting rekorları kıran dizi 90. Bölümü ile ekranlara veda etmiştir.

Osman Yağmurdereli'nin yapımcılığını yaptığı dizi Kanal D'de yayınlanmıştır. Mehmet Ali Alabora ve Meltem Cumbul'un başrollerinde oynadığı dizi 1999-2002 Yılları arasında yayınlandı. Yayınlandığı dönemde reyting rekorları kıran dizide Komiser Memoli (Mehmet Ali Alabora) başarılı bir polistir. Karanlık çetelerin ve Mafya'nın birçok işini bozduğundan çok düşmanı vardır. Memoli'nin oğlu Can, mafya tarafından öldürülmüştür. Bunun üzerine Memoli hayata küser ve sadece işine odaklanır. O günden sonra kötü adamların kâbusu olur.

Zeyno yani Zeynep (Meltem Cumbul) köyden kanlısı Erkan'ı (Emre Kınay) bulmak için şehre gelmiş ve yardım etmesi için Memoli'yi bulmuştur. Memoli ve ailesi bir dönem Zeyno'nun köyünde yaşamışlardır. Zeyno, Memoli'yi bulduktan sonra o da bu maceranın içinde yer alacaktır. Kanlısı Erkan, Hasan ağa'nın yeğenidir. Hasan ağa ise büyük bir mafya patronudur.

Kral yani Sinan (Çetin Tekindor) kendisine öldü süsü vererek ortadan kaybolmuş; ama işleri gizliden gizliye yönetmektedir. Dizideki en gizemli ve büyük mafya patronudur. Dizide en ilgi çeken ve sıradışı olan konudur.

Bu arada Hasan ağa'nında malvarlığı yeğeni Erkan'a kalmıştır. Ancak Kürşat (Tunca Aydoğan) ve Gülsüm (Neriman Uğur) Erkan'dan ve Komiser Memoli'den bir an önce kurtulmayı istemektedir

--------------------------------------

Macera bu şekilde gelişir. Unutulmaz dizi Yılan Hikayesi yayınlandığı dönemde en çok izlenen dizilerden biri olmuştur.

Toplam 90 bölümden oluşan dizinin ortalarında Meltem Cumbul diziden ayrılmıştır. Bunun üzerine Yunanlı oyuncu Katerina Moutsatsos Eleni rolü ile diziye katılmıştır.


--------------------------------------

Dizi daha sonraları tekrar bölümleri ile D Max'ta ve çeşitli yerel televizyonlarda yayınlanmıştır. Dizi son olarak Cine5'te tekrar bölümleri ile yayınlanmıştır.Dizinin 1.sezonu 34.bölüm de bitmiştir.2.sezon 35.Bölüm de başlayıp 64.Bölüm de bitmiştir.3.sezon 65.Bölüm de başlayıp 90.Bölüm de final yapmıştır.Dizi Perşembe günleri saat 21.30 tekrarları ise Cumartesi aynı saatte yayınlanmışıtr.Bazen 21.45 ve 22.00 da yayınlandığı olmuştur.Karakterler
Memoli (Memet Ali Alabora): Gerçek adı Mehmet Ali Öztürk'tür. İş arkadaşları ona Memoli der. Komiser, çetelerin ve kötü adamların belalısıdır. Birçok çeteyi çökertmiştir. Zeyno'ya aşık olur. Zeyno ölüp Eleni Türkiye'ye geldikten sonra Eleni'ye aşık olur.
Zeyno (Meltem Cumbul): Gerçek adı Zeynep'tir. Memoli'nin Köylü Kızı köyden kanlısı Erkan'ı bulmaya gelmiştir. Sonraları Memoli'ye aşık olur. 3.sezonda Erkan'la evlenirken düğünde Gülsüm'ün adamları tarafından vurularak ölür.
Belgin (Ayten Gökçer): Memoli'nin ev sahibidir. Kral'ın karısı ve eski bir sinema oyuncusudur.
Kral (Çetin Tekindor): Gerçek adı Sinan'dır. Belgin hanım'ın kocası ve Memoli'nin baş düşmanıdır. Kendisine öldü süsü vermiştir. Sonradan ortaya çıkıp Belgin'e geri döner. Dizinin son bölümlerine doğru ölür.
Erkan (Emre Kınay): Zeyno'nun kocası ve aynı zamanda da kanlısıdır. Hasan ağa'nın yeğenidir. Zeyno'ya aşıktır.
Kürşat (Tunca Aydoğan): Gerçek adı Hakan'dır. Hasan ağa'nın sağ koludur. Gülsüm hanım'la beraberdir. Mafya adamıdır ve imparatorluğu yönetmek istemektedir. Asıl kimliği sonradan ortaya çıkar. Meltem adında sevdiği bir karısı ve iki çocuğu vardır.
Meltem (Damla Özen): Hakan(Kürşat)'ın karısıdır.
Gülsüm (Neriman Uğur): Hasan ağanın karısıdır. Hasan ağanın ölmesiyle Hanım Ağa olmuştur. Kürşat'la beraberdir.
Başkomiser Kemal (Süleyman Turan): Memoli ve Cem'in şefidir. Belgin hanım'a hayranlık duymaktadır; ona aşıktır.
Komiser Cem (Nail Kırmızıgül): Memoli'nin en yakın arkadaşıdır aynı zamanda meslektaşıdır. Komiser Derya'ya aşıktır ve onunla evlenirler.
Komiser Başak (Betül Şahin): Memoli ve Cem'in iş arkadaşlarıdır. Memoli'ye aşıktır; ama Memoli onu yalnızca arkadaşı olarak görmektedir.
Yusuf (Hakan Bilgin): Kürşat'ın adamıdır. Kürşat'ın sağ koludur; onun her istediğini yapar.
Eleni (Katerina Moutsatsos): Diziye ilerleyen bölümlerde, 3.sezonda giren genç güzel ve zeki Yunan polistir. Başak'la görevleri bir aylığına değiştirmek ve düşmanlarından kaçmak için Türkiye'ye gelmiştir. Memoli'ye aşık olur .
Rıza (Erdal Küçükkömürcü)
Yaşar (Şevket Çoruh): Erkan Ağa'nın en yakın arkadaşı ve köylüsüdür.
Rambo Berk (Ferhat Yılmaz): Memoli'nin apartmandan komşusudur. Biraz saf bir çocuktur. Polis olmayı istemektedir.
Çaycı Avni (Bülent Şakrak): Memoli'nin görev yaptığı polis merkezinin çaycısıdır. Sürekli olarak polislerle içiçedir. Şans oyunlarına düşkündür.Son bölümde piyangoyu tutturup zengin olur.
Komiser Tayfun (Okan Yalabık): Diziye sonradan giren komiserdir.
Komiser Derya (Görkem Yeltan,Şebnem Köstem): Polis okulundan mezun olmuş genç güzel ve zeki polis kızdır. Cem'le evlenirler.
Güzin (Ayşe Tunaboylu): Memoli'nin apartmandan komşusudur. Rambo Berk'in annesidir.
Selo (Serkan Ercan): Erkan Ağa'nın sağ kolu ve köylüsüdür. Onunla birlikte İstanbul'a gelmiştir.
Http://www.gaxhax.net
Http://www.galaxsi.net
DRiftustasi / Bilgi Kutsaldır \
Kullanıcı avatarı
DRiftustasi
Site Admin
 
Mesajlar: 688
Kayıt: 29 Eki 2012, 16:12

Dön Dizi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

3